Budżet Obywatelski Miasta Kędzierzyn-Koźle
1.716.684 PLN
Szczegółowy podział kwoty

Kwoty na zadania osiedlowe

Azoty
59.793 PLN
Blachownia
63.361 PLN
Cisowa
107.417 PLN
Kłodnica
122.063 PLN
Kuźniczka
79.431 PLN
Lenartowice
71.784 PLN
Miejsce Kłodnickie
53.704 PLN
Piastów
149.830 PLN
Pogorzelec
253.381 PLN
Południe
58.708 PLN
Przyjaźni
54.495 PLN
Rogi
68.088 PLN
Sławięcice
45.702 PLN
Stare Miasto
111.538 PLN
Śródmieście
270.980 PLN
Zachód
146.409 PLN

Zadania

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Miasteczko Studenckie 2

Lokalizacja Przy ulicy Astrów tzn. Zahal

Opis zadania Nie ma co ukrywać, że nie tylko studenci, ale również inni młodzi ludzie nie mają gdzie się podziać w okresie letnim- nie każdego stać na stołowanie się w knajpach. Proponuję stworzenie miejsca na wzór Krakowskiego Miasteczka AGH. Możliwość grillowania (umiejscowienie specjalnych kontenerów na popiół). Aby zadbać o czystość (wystarczająca liczba śmietników oraz stałe służby sprzątające). Odpowiednie oświetlenie terenu. Miasteczko pozwala na legalne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, jak i rozpalanie grilla. Miasteczko nie tylko umożliwi rozrywkę, ale również poprawi kontrolę nad bezpieczeństwem i czystości naszych pobliskich lasów. Może być to również idealne miejsce na przyszłe zjazdy foodtrucków.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 100.000 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Poprawa oświetlenia przejść dla pieszych 3

Lokalizacja ul. Damrota oraz ul. I Maja

Opis zadania Poprawa oświetlenia przejść dla pieszych wzdłuż ul. Damrota oraz I Maja. Biorąc pod uwagę liczbę wypadków na pasach danych ulic oraz własne doświadczenie związane z bezpieczeństwem poruszania się po danym terenie, proponuję dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych, które umożliwi kierowcy szybsze zauważenie pieszego. Przykładem takiego oświetlenia jest zastosowanie źródeł LED - załącznik.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 230.000 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Lustra drogowe i inne 4

Lokalizacja Zarządca drogi sobie z tą lokalizacją poradzi.

Opis zadania Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wyjeździe z ulicy Radosnej na ul. Fredry powinno stać lustro, które obejmowało by widoczność na lewą stronę (kierunek łąki Kozielskie), dodam, że na ul. Radosnej jest postawiony znak ustąp pierwszeństwa ale dołożenie lustra poprawiło by wyjazd na ww. ulicę. Tak samo lustro powinno być zabudowane na skrzyżowaniu ul. Pieszej z ul. Fredry, które również obejmowało by kierunek widoczności napisany wyżej. Może jeszcze w innych miejscach powinno być ale to zarządca drogi powinien o to zadbać. Tablica Informacyjna Osiedla - powinna stanąć w obrębie wejścia na drogę z placu kościelnego, ponieważ tam gdzie teraz jest umieszczona nie wszyscy z niej korzystają. Należałoby również umieścić kosze na śmieci w obrębie miejsc publicznych, najczęściej wykorzystanych przez mieszkańców. Pierwsze zadanie to koszt 2500-5000 PLN w zależności od ilości ww. obiektów Drugie zadanie to koszt 2000-3000 PLN Trzecie zadanie to koszt 1000-1500 PLN łącznie to - 5500-9500 PLN

Szacunkowa wartość realizacji zadania 9.500 PLN

Osiedle Cisowa

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Remont ulicy ZIelona 10 i 11 5

Lokalizacja ul. Zielona 10 i Zielona 11.

Opis zadania 1 - Budowa nowej nawierzchni drogi dojazdowej, miejsc parkingowych oraz remont chodników do bloków przy ulicy Zielona 10 i 11 - wzdłuż garaży. Wyjazd z parkingu przy ulicy Zielonej 14 oraz dojazd do bloków mieszkalnych przy ul. Zielonej 10; 11; 15-17-19 (wjazd od ul. Piotra Skargi) znajduje się w stanie stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych oraz pojazdów. 2 - jednoszesne oznakowanie drogi dojazdowej do posesji 15-17-19, nadanie jej statusu drogi pożarowej z zakazem blokowania przejazdu - jest to jedyny dojazd do nieruchomości. Odpowiednie wyznaczenie miejsc parkingowych przy bloku Zielona 11 pozwoli uniknąć ograniczania przejazdu.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 200.000 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia negatywna

Data dodania

Utwardzenie drogi gruntowej umożliwiając bezpieczny dojazd do posesji Zespół Garażowy przy ul Krokusów w Kędzierzynie Koźlu. 6

Lokalizacja 47-224 Kędzierzyn-Koźle ul. Krokusów

Opis zadania Utwardzenie drogi gruntowej umożliwiając bezpieczny dojazd do posesji Zespół Garażowy przy ul Krokusów w Kędzierzynie Koźlu.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 15.000 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Kultura dostepna 7

Lokalizacja wg właściwości w/w placówek kultury

Opis zadania W celu udostępnienia uczniom wyższych klas szkoły podstawowej w Kłodnicy, kultury na wyższym poziomie, niż jest w stanie zapewnić prowincjonalne miasteczko Kędzierzyn-Koźle, należy zorganizować wyjazdy do: Muzeum Narodowego we Wrocławiu lub Warszawie ewentualnie do muzeum w Wiedniu, Berlinie lub Dreźnie, do filharmonii we Wrocławiu lub Katowicach i teatru we Wrocławiu lub Katowicach ew. w Warszawie. Każde dziecko powinno mieć zapewniony kontakt z kulturą wyższą, by z szerszej perspektywy dokonywać oglądu swojego otoczenia. Nie każdego rodzica stać, w sensie mentalnym i materialnym, na wizytę w w/w placówkach kultury.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 122.063 PLN

Osiedle Kłodnica

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Przebudowa ścieżki szkolnej. 8

Lokalizacja Ścieżka szkolna od ul Tuwima do ul. Szkolnej.

Opis zadania Przebudowa starego chodnika prowadzacego z ul. Tuwima do ul. Szkolnej. Na ścieżkę pieszo rowerową asfaltową.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 63.000 PLN

Osiedle Blachownia

Status Opinia negatywna

Data dodania

Dokończenie rozpoczętej w 2018 roku modernizacji terenu rekreacyjnego przy ul. Kośnego. Wyposażenie placu zabaw w zestawy: zadaszona piaskownica paleontologiczna, Fabryka Piasku, budka na książki, ziemne trampoliny, zestaw sportowy IXO, zjeżdżalnia linowa Tyrolka, zjeżdżalnia tubowa, stacja naprawy rowerów. ETAP II. 9

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Teren rekreacyjno- sportowy przy ul. Kośnego (dawna ulica Wieczorka).

Opis zadania Projekt zakłada dokończenie projektu z 2018 roku oraz w dalszej kolejności wyposażenie placu zabaw w urządzenia zgłoszone do BO w 2019r.: 1. Fabryka Piasku (J5001M stal) 2. Zadaszona piaskownica paleontologiczna ze szkieletem dinozaura 3. Stacja naprawy rowerów. 4. Ziemne trampoliny (3xS S-TR-005) 5. Zjeżdżalnia tubowa CROOC (zestaw 0301) 6. Zestaw sportowy IXO (minimum J2562M) 7. Tuba do rozmawiania na odległość ( głuchy telefon). 8. Budka na książki. 9. Domek ogrodowy Robin 10. Kran z wodą 11. Zjeżdżalnia linowa Tyrolka 12. Klasy dwa zestawy ( wąż+gąsienica A-Z) 13. Hamak 14. Montaż mat przerostowych pod urządzeniem latarnia morska 15. Nawiezienie ziemi i obsianie terenu rekreacyjno-sportowego trawą *****Opis szczegółowy projektu****: 1. Zestaw Fabryka Piasku. Prezentacja urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=QEO-z9NqA1Q 2. Zadaszona piaskownica paleontologiczna ze szkieletem dinozaura. Prezentacja: https://www.larslaj.pl/produkt/wklad-do-piaskownicy-dino-/679 3. Stacja naprawy rowerów. Prezentacja: http://www.ibombo.com/realizacje/ 4. Ziemne trampoliny. Prezentacja urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=H2qnpKfz5Pc . 5. Zjeżdżalnia tubowa, zestaw 0301. Przykładowa prezentacja urządzenia: http://www.vinci-play.com/pl/aktualnosci/dobre-bo-polskie-video 6. Zestaw sportowy IXO (J2530M lub przy braku miejsca J2562M). Prezentacja urządzenia: https://youtu.be/tYTlvodNQNs. 8. Budka na książki - będzie pełnić funkcję "mobilnej biblioteki". Mieszkańcy będą mogli za jej pomocą bezpłatnie wymieniać się prasą i książkami. W przypadku jeśli powyższa kwota na realizację zadania będzie niewystarczająca, wnioskuję o możliwość realizacji inwestycji w trybie etapowym. Montaż konkretnych typów urządzeń zostanie uzgodniony na etapie przygotowania projektu technicznego, w uzależnieniu od możliwości konstrukcyjnych oraz wymogów prawa budowlanego.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 149.830 PLN

Osiedle Piastów

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Placyk do gry w bule i minigolfa 10

Lokalizacja Park w Sławięcicach

Opis zadania Przygotowanie placu pod towarzyską grę w bule, bardzo popularną grę dla seniorów (i nie tylko) na terenie Francji, Belgii i Holandii oraz zbudowanie toru do minigolfa, jak również kilku ławeczek do wypoczynku. Proponowany teren jest w bardzo dobrej lokalizacji, pomiędzy szkołami, restauracjami, na trasie ciągłego przechodu uczniów, dorosłych, seniorów. Cel zadania - integracja mieszkańców Sławięcic w spólnej zabawie Gra w bule Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym żwirze, o wystarczających wymiarach (które dla gry turniejowej wynoszą min. 15×4 m). Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami) o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy 30 mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka). Każda partia składa się z kilku rozgrywek. Rozgrywka – to okres od wyrzucenia świnki do wyrzucenia przez graczy ostatniej kuli. W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę bliżej świnki lub wybić punktujące (stojące najbliżej świnki) bule przeciwnika. Rzuca zawsze zawodnik drużyny, której kula aktualnie nie punktuje (nie znajduje się najbliżej świnki). Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze podliczają punkty: zdobywa je tylko zwycięzca rozgrywki (którego kula stoi najbliżej świnki), który otrzymuje punkt za każdą bulę umieszczoną bliżej świnki niż najbliższa śwince bula przeciwnika. Najniższy możliwy wynik rozgrywki to 1 pkt. (bądź 0 w przypadku remisu[1]), najwyższy w przypadku gry drużynowej 6 pkt., przy singlach – 3 pkt. Zwycięzca rysuje nowe kółko w miejscu, gdzie była świnka, po czym rozpoczyna następną rozgrywkę. Partię wygrywa osoba bądź zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 punktów

Szacunkowa wartość realizacji zadania 35.000 PLN

Osiedle Sławięcice

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Utwardzenie ulicy Serdecznej od numeru 52 do końca zabudowań 11

Lokalizacja ul. Serdeczna

Opis zadania Utwardzenie drogi przy ulicy Serdecznej od numeru 52 do końca nowych zabudowań. Obecnie jest to droga piaszczysta, nieutwardzona, co skutkuje ogromnymi ilościami pyłu w powietrzu dla okolicznych domów w trakcie lata i ogromnymi kałużami w deszczowe dni. Proponujemy wykonanie standardowej utwardzonej drogi gminnej z 10cm warstwą asfaltu.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 15.000 PLN

Osiedle Sławięcice

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij