Budżet Obywatelski Miasta Kędzierzyn-Koźle
1.720.991 PLN
Szczegółowy podział kwoty

Kwoty na zadania osiedlowe

Azoty
67.520 PLN
Blachownia
92.753 PLN
Cisowa
81.565 PLN
Kłodnica
123.194 PLN
Kuźniczka
65.174 PLN
Lenartowice
104.121 PLN
Miejsce Kłodnickie
22.325 PLN
Piastów - Powstańców Śląskich
195.823 PLN
Pogorzelec
251.742 PLN
Południe
58.850 PLN
Przyjaźni
45.947 PLN
Rogi
68.556 PLN
Sławięcice
94.354 PLN
Stare Miasto
111.886 PLN
Śródmieście
192.535 PLN
Zachód
144.646 PLN

Zadania

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Plac zabaw w Parku Pojednania – strefa dla najmłodszych 16

Lokalizacja Park Pojednania

Opis zadania Rozbudowa placu zabaw poprzez dodanie urządzeń dla najmłodszych dzieci (0-5 r.ż.) oraz modernizacja istniejących urządzeń. Plac zabaw w Parku Pojednania ma potencjał jednak brakuje w nim strefy do zabawy dla młodszych dzieci. Warto dodać huśtawki dostosowane do maluchów, bujaczki, tablice/ścieżki sensoryczne, ścianki wspinaczkowe dla początkujących czy niższe zjeżdżalnie. W załączeniu dołączam kilka przykładowych urządzeń.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 192.535 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Rozbudowa sieci odpływu wód deszczowych na ulicy Wrzosowej 17

Lokalizacja ul. Wrzosowa

Opis zadania Zgłoszone zadanie zakłada rozbudowę odpływowych studzienek kanalizacyjnych wód deszczowych. Na długości ulicy Wrzosowej znajdują się tylko dwie studzienki kanalizacyjne, które nie nadążają odbierać wód deszczowych (Wystarczy, że jedna ze studzienek ulegnie przytkaniu- woda wylewa na całej długości ulicy). W związku z czym należy przebudować oraz wykonać dodatkowe odpływy aby nie dochodziło do podtopień posesji. Bardzo często nawet przy znikomych opadach deszczu występują podtopienia. Spowodowane są tym, że ukształtowanie ulicy jest dwuspadowe i cała woda leci do dwóch studzienek, które znajdują się w środkowej części po obu stronach jezdni.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 55.000 PLN

Osiedle Południe

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Modernizacja placu zabaw dla dzieci 18

Lokalizacja działka 2196, o. Koźle, koło "Muszli"

Opis zadania Modernizacja i doposażenie placu zabaw dla dzieci, znajdującego się przy Odrze w parku.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 111.886 PLN

Osiedle Stare Miasto

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Postawienie ekranu z rozkładem jazdy na Przystanku "Kozielska 1". 19

Lokalizacja ul. Kozielska 27

Opis zadania Przystanek na ul. Kozielskiej jest jednym z głównych przystanków na Pogorzelcu, Wiele osób dziennie z tego przystanku jeździ do Szkoły, Pracy, itd.. Stąd też przydałby się ekran informujący na bieżąco o rozkładzie jazdy (Owy ekran jest chociażby na Przystanku Dworca Kolejowego)

Szacunkowa wartość realizacji zadania 70.000 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych 20

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Przejście dla pieszych - skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Wyzwolenia i Tuwima. Tablice wyświetlające prędkość -cała ulica Tuwima, Zwycięstwa do ulicy Szkolnej .

Opis zadania Przejście dla pieszych w Osiedlu Blachownia na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego, Wyzwolenia i Tuwima przy przystanku autobusowym. Opisane miejsce jest bardzo niebezpieczne i wymaga dodatkowego oświetlenia wzorem przejść przy ul. Szkolnej. Ponad to umieszczenie tablic wyświetlających prędkość na ciągu ul. Tuwima, Zwycięstwa aż po ul. Szkolną.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 92.000 PLN

Osiedle Blachownia

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Wybieg dla psów 21

Lokalizacja działka nr 3425 lub działka nr 3417/231

Opis zadania Projekt zakłada utworzenie dużego wybiegu dla psów i wydzielenie 1/3 terenu dla małych piesków. W naszym mieście nie ma miejsc, gdzie można pójść i "wybiegać" psa. Na osiedlu Piastów i Powstańców jest wiele dużych psów, których charakter rasy wymaga codziennego wybiegania. W parku psa wybiegać nie można, w lesie-także. Poza tym, w lesie spacerują ludzie starsi, rodzice z małymi dziećmi, ludzie biegają, jeżdżą na rowerach, chodzą z kijkami i sam widok dużego psa, nawet idącego przy nodze właściciela, wywołuje u ludzi strach, obawę, niezadowolenie. A cóż dopiero, gdyby pies biegał sobie swobodnie? Gdzie zatem bezstresowo wybiegać psa? Wyjściem jest wybieg. Obecnie, na proponowane na wybieg tereny, ludzie wyprowadzają psy. Wystarczy te tereny ogrodzić i będą pięknymi, tak bardzo potrzebnymi wybiegami dla psów. Teren działek nr 3425 i 3417/231 nadaje się doskonale na ten cel. Na obu tych działkach jest łąka, jest namiastka lasu- miejsce zacienione, które psom jest bardzo potrzebne, szczególnie w okresie lata. Na obu działkach nie trzeba wyrównywać terenu, może być nierówny, lekko pagórkowaty. Teren jest praktycznie gotowym wybiegiem, który trzeba tylko ogrodzić, odgrodzić część terenu dla małych piesków, postawić 2-3 ławeczki, kosz na śmieci i lampę/reflektor, który będzie wybieg oświetlał. Jesienią i zimą, kiedy szybko robi się ciemno, brak oświetlenia wybiegu spowoduje, że nie będzie można z niego korzystać od późnego popołudnia.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 180.000 PLN

Osiedle Piastów - Powstańców Śląskich

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Uzupełnienie kompleksu sportowego o zespół kontenerów 22

Lokalizacja ul. Bukowa - obecny kompleks sportowy

Opis zadania Zadanie polegałoby na usytuowaniu kontenerów o profilu socjalno-magazynowym, sanitarnym i biurowym na terenie kompleksu sportowego w rozbudowie przy ul. Bukowej. Aktualnie brakuje na nim miejsca i pomieszczeń z funkcją np. magazynowania sprzętu sportowego, sprzętu do wyposażenia boisk, piłek, przeszkód sportowych używanych podczas treningów. Pomieszczenia pozwolą również na magazynowanie sprzętu i urządzeń do utrzymania czystości i konserwacji obiektu sportowego. Część sanitarna pozwoli na skorzystanie z ubikacji oraz odświeżenie po wysiłku. W części biurowej mogą znajdować się grafiki zajęć oraz sprzęt pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadanie z pewnością pozwoli na bezpieczne i pełne wykorzystanie obiektu, tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości kompleks ma być rozbudowany o park do ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem ciężaru ciała (street-workout), a kolejno o boisko do piłki nożnej o murawie igielitowej.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 68.556 PLN

Osiedle Rogi

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Poszerzenie łącznika sklepu zoologicznego przy ul. Józefa Lompy 4 z ulicą Damrota 23

Lokalizacja ul. Józefa Lompy 4/ ulica Damrota

Opis zadania Zwracam się z propozycją poszerzenia fragmentu drogi od wjazdu z ul. Damrota do sklepu zoologicznego, gdzie od kilku lat na tej części wprowadzono ruch dwukierunkowy. Niestety nie mieszczą się próbujące się minąć samochody co stwarza niebezpieczeństwo zderzenia jak również zagrożenie dla pieszych gdyż jedno z poruszających się aut jest zmuszone do najechania na chodnik. Jest to też duże utrudnienie dla osób mieszkających w podwórku wspólnoty ul. Damrota i 1 Maja, gdyż to jest jedyna drogą dojazdu do posesji, która jest w dalszej części jednokierunkowa. Wzdłuż tej spornej części drogi znajduje się szeroki trawnik sąsiadujący z Wydziałem Oświaty. Zmniejszając o niewielką część pas zieleni można uzyskać normalny, swobodny, bezpieczny przejazd. Uważam sprawę jako pilną i godną rozwiązania.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 192.535 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Rozbudowa placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu nr 9 o strefę "Przygoda z wyobraźnią" 24

Lokalizacja Publiczne Przedszkole nr 9, 47-220 Kędzierzyn - Koźle, ulica Harcerska 16

Opis zadania Plac zabaw zostanie rozbudowany o sferę zachęcającą dzieci do kreatywnego działania. Obok standardowych przyrządów wyposażony zostanie w urządzenia o nieokreślonym z góry przeznaczeniu, które pobudza dziecięcą wyobraźnię. Otworzą dzieci na nowe doznania i sposoby spędzania czasu z rówieśnikami i najbliższymi.Pobudzi różne dziecięce aktywności : ruchową , plastyczną, intelektualną, artystyczna. Malowanie, rysowanie, praca z różnymi masami, odkrywanie nowych zastosowań dla ogrodowych atrakcji, organizowanie tajemniczych misji to tylko niektóre z działań jakie staną się możliwe dla przedszkolaków, ich kolegów z podwórka oraz ich najbliższych, gdy marzenia o strefie " Przygody z wyobraźnią " staną się rzeczywistością. Główny element placu zabaw to ścianka z otworami do przechodzenia, tajemniczy tunel oraz sąsiadujący z nimi gąszcz kolorowych rur. Ponadto ścianka z płaszczyznami do wspinaczki ozdobiona graffiti oraz powierzchniami do malowania kredą. Strefa wyposażona w ławki.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 192.535 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa parkingów dla samochodów osobowych (2 etap) 25

Wybrany do realizacji

Lokalizacja ul. Waryńskiego, 47-223 Kędzierzyn-Koźle

Opis zadania Zadanie obejmuje budowę parkingów na ulicy Ludwika Waryńskiego naprzeciw budynków: 4, 6, 8 i 10.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 67.520 PLN

Osiedle Azoty

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Etap 2 budowy altanki wypoczynkowej dla mieszkańców wraz z miejscem na ognisko. 26

Lokalizacja Sucharskiego

Opis zadania Etap ten będzie kontynuacją projektu wygranego w zeszłym roku. Altanka mieścić się będzie na ulicy Sucharskiego na placu zabaw. Altanka będzie służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i integracji osiedlowej. W pobliżu altanki powstanie wytyczone pole na ognisko z ławkami. W altance znajdować się będą stół i ławy. Z pozostałych środków( jeśli takowe zostaną) proponuje doposażyć lub wymienić elementy na placu zabaw przy ulicy Sucharskiego. Wiele z nich nie nadaje się do użytku i zagraża zdrowiu.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 68.556 PLN

Osiedle Rogi

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wiklinowej - etap II 27

Wybrany do realizacji

Lokalizacja ul. Wiklinowa

Opis zadania Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wiklinowej polegająca na zastąpieniu starej nawierzchni nową poliuretanową - bezpieczną.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 58.850 PLN

Osiedle Południe

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Zatoka postojowa przy ul. Kanałowej 28

Lokalizacja Ul. Kanałowa

Opis zadania Wykonanie zatoki postojowej na ul. Kanałowej, od strony obwodnicy w celu poszerzenia ulicy, aby podczas manewru wymijania dwóch pojazdów jadących w przeciwnym kierunku, można było wykonać manewr bezpiecznie. Dodatkowo zatoka postojowa mogłaby pełnić funkcję postoju dla samochodów mieszkańców w porze nocnej.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 192.000 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Park kieszonkowy - rewitalizacja terenu kortu między blokami mieszkalnymi przy tężni solankowej - etap I 29

Lokalizacja ul. Kościuszki 40

Opis zadania Celem projektu jest wybudowanie ogólnodostępnej przestrzeni zielonej, z wysokimi nasadzeniami (drzewami), krzewami i bylinami wraz z małą architekturą w miejscu obecnego kruszejącego kortu pomiędzy tężnią solankową a placem zabaw przy ul. Kościuszki. Kort ten to połać zabetonowanego, zdegradowanego terenu i brak jakiejkolwiek zieleni. Teren ten można zrewitalizować poprzez dokonanie nowych nasadzenia drzew, krzewów oraz trawników kwietnych. Wykonanie chodników (lub alejek wysypanych kamyczkami) wraz z ławkami. Zrewitalizowany teren będzie miejsce odpoczynku i rekreacji wśród zieleni dla mieszkańców osiedla (zwłaszcza, że w sąsiedztwie jest tężnia, plac zabaw, siłownia plenerowa, dom dziennego pobytu). Dzięki nowym drzewom i krzewom, mieszkańcy będą mogli odetchnąć od słońca, a sam teren zostanie zrewitalizowany dla środowiska (retencja wody itd.). W zakresie projektu są następujące elementy zagospodarowania terenu: • zerwanie skruszonej nawierzchni asfaltowej, • budowa chodników/alejek • montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, leżaki parkowe itp.), • nasadzenia drzew i krzewów, bylin, • wykonanie trawników i łąk kwietnych, • ogrodzenie terenu niskimi barierkami, • przyrządy sensoryczne Kategoria tematyczna projektu: • miejsce odpoczynku dla mieszkańców gminy, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych • zieleń miejska • ochrona środowiska • edukacja dzieci i młodzieży.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 250.000 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa boiska piłkarskiego z odwodnieniem oraz nawierzchnią ze sztucznej trawy przy skrzyżowaniu ulic Przechodniej i Starej. 30

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Przy ulicy Przechodniej i Starej, 47-224 Kędzierzyn - Koźle

Opis zadania Budowa boiska piłkarskiego z odwodnieniem oraz nawierzchnią ze sztucznej trawy przy skrzyżowaniu ulic Przechodniej i Starej.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 251.742 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia pozytywna

Data dodania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.