Budżet Obywatelski Miasta Kędzierzyn-Koźle
1.700.974 PLN
Szczegółowy podział kwoty

Kwoty na zadania osiedlowe

Azoty
79.820 PLN
Blachownia
93.077 PLN
Cisowa
80.703 PLN
Kłodnica
102.323 PLN
Kuźniczka
65.269 PLN
Lenartowice
54.454 PLN
Miejsce Kłodnickie
51.691 PLN
Piastów - Powstańców Śląskich
147.008 PLN
Pogorzelec
252.506 PLN
Południe
46.567 PLN
Przyjaźni
20.342 PLN
Rogi
68.387 PLN
Sławięcice
121.867 PLN
Stare Miasto
88.013 PLN
Śródmieście
312.983 PLN
Zachód
115.964 PLN

Zadania

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Doświetlenie placu zabaw, oraz gruntowny remont ul. Owocowej (I etap) 42

Lokalizacja Ul. Owocowa

Opis zadania Bardzo słabe oświetlenie placu zabaw oraz boisk przylegających. Zły stan drogi, po opadach deszczu brak możliwości dojazdu do posesji. I etap polegałby na doświetleniu placu zabaw oraz boisk.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 20.342 PLN

Osiedle Przyjaźni

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

PROJEKT I BUDOWA PARKINGÓW WZDŁUŻ ULICY WARYŃSKIEGO 43

Lokalizacja ul. Ludwika Waryńskiego ( na przeciwko numerów 4,6,8,10)

Opis zadania Projekt i budowa parkingów z kostki brukowej wzdłuż ul Waryńskiego na przeciwko budynków nr 4,6,8,10 na działce nr 9/3. Zadanie wieloetapowe, etap I Utworzone miejsca postojowe zapewnią bezpieczeństwo i przyczynią się do polepszenia komfortu mieszkańców, jak i poprawią wizerunek osiedla. Na wskazanym przez Zarząd Osiedla terenie od dłuższego czasu można zaobserwować rosnący problem z miejscami postojowymi.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 79.820 PLN

Osiedle Azoty

Status Scalone

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Uzupełnienie kompleksu sportowego o zespół kontenerów 44

Lokalizacja ul. Bukowa - obecny kompleks sportowy

Opis zadania Zadanie polegałoby na usytuowaniu kontenerów o profilu socjalno-magazynowym, sanitarnym i biurowym na terenie kompleksu sportowego w rozbudowie przy ul. Bukowej. Aktualnie brakuje na nim miejsca i pomieszczeń z funkcją np. magazynowania sprzętu sportowego, sprzętu do wyposażenia boisk, piłek, przeszkód sportowych używanych podczas treningów. Pomieszczenia pozwolą również na magazynowanie sprzętu i urządzeń do utrzymania czystości i konserwacji obiektu sportowego. Część sanitarna pozwoli na skorzystanie z ubikacji oraz odświeżenie po wysiłku. W części biurowej mogą znajdować się grafiki zajęć oraz sprzęt pierwszej pomocy przedmedycznej. Zadanie z pewnością pozwoli na bezpieczne i pełne wykorzystanie obiektu, tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości kompleks ma być rozbudowany o park do ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem ciężaru ciała (street-workout), a kolejno o boisko do piłki nożnej o murawie igielitowej.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 68.387 PLN

Osiedle Rogi

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Strefa odpoczynku i relaksu dla mieszkańców osiedla Lenartowice w Kędzierzynie Koźlu. 45

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Skrzyżowanie ulicy Nowowiejskiej z Zofii Nałkowskiej ( przy rzeczce ). Wykonanie projektu. Na działce nr 114/5.

Opis zadania Strefa odpoczynku i relaksu dla mieszkańców osiedla oraz wędrujących pieszych jak również rowerzystów korzystających ze szlaku rowerowego.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 5.000 PLN

Osiedle Lenartowice

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Wybieg dla psów na Pogorzelcu 46

Lokalizacja Boisko za budynkiem Promyczka (byłego gimnazjum nr 3) przy zbiegu pl. Jana Surzyckiego z ul. Zieloną.

Opis zadania Zbudowanie wybiegu dla psów, na którym zwierzęta mogłyby biegać wolno i bez smyczy, na miejscu nieużywanego już boiska do piłki nożnej byłego gimnazjum numer 3 (obecnie Promyczka). Obiekt jest już ogrodzony z dwóch stron, wystarczy, odremontować istniejącą część płotu i dodać ogrodzenie z pozostałych dwóch stron oraz zainstalować bezpieczną podwójną bramkę, taką, jaka jest na placu zabaw dla psów za halą "Manhatan". Wysianie trawy w środku ogrodzenia. Chodzi o stworzenie dużej, bezpiecznej przestrzeni, dla psów i ich właścicieli. (Szacunkowa wartość realizacji podana z dużym zaokrągleniem w górę ze względu na inflację, oraz wynikające z niej rosnące koszty materiałów i usług).

Szacunkowa wartość realizacji zadania 100.000 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Objęcie monitoringiem osiedli Piastów – Powstańców Śląskich – poprawa bezpieczeństwa / wzrost wartości mieszkań 47

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Osiedle Piastów - Powstańców Śląskich - zgodnie z załączoną mapą

Opis zadania Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa na osiedlu Piastów – Powstańców Śląskich poprzez rozbudowę miejskiej sieci monitoringu oraz postawienie przy drogach wjazdowych znaków „osiedle monitorowane”. Projekt ma na celu ochronę mieszkańców przed aktami wandalizmu, włamaniami do mieszkań i kradzieżami samochodów. Oprócz poprawy bezpieczeństwa, zakładany jest także wzrost wartości nieruchomości położonych na osiedlu. Sieć monitoringu miałaby powstać w wyznaczonych punktach zgodnie z kolejnością: 1. Skrzyżowanie ul. Kośnego z ul. Bolesława Krzywoustego 2. Fryzjer Loki Koki (ul. Krzywoustego ) – objęcie monitoringiem pasażu przed pawilonami handlowymi 3. Bloki przy Korfantego 8-10 - objęcie monitoringiem parkingu przy ulicy Korfantego 4. Bloki przy Korfantego 8-10 – objęcie monitoringiem parkingu przy ulicy Gajdzika 5. Blok przy ul. Królowej Jadwigi 14- ul. Korfantego12 – objęcie monitoringiem parkingu przy ulicy Gajdzika 6. Skrzyżowanie ul. Korfantego / ul. Chodkiewicza objęcie monitoringiem parkingu 7. Blok ul. Benisza 9E - objęcie monitoringiem parkingu 8. Blok ul. Kośnego 14A- objęcie monitoringiem parkingu 9. Blok ul. Królowej Jadwigi 29E - objęcie monitoringiem parkingu 10. Skrzyżowanie między blokami ul. Korfantego 14A-19E 11. Blok Bolesława Śmiałego 1 – monitoring drogi wjazdowej 12. Skrzyżowanie ul. Bolesława Śmiałego z ul. Bolesława Krzywoustego - monitoring drogi wjazdowej W przypadku niewystarczającej liczby środków, zadanie może być realizowane w trybie etapowym, lub w ograniczonym zakresie.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 147.008 PLN

Osiedle Piastów - Powstańców Śląskich

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Bezpieczny mieszkaniec – Sprzęt dla strażaka OSP do ratowania życia i zdrowia. 48

Wybrany do realizacji

Lokalizacja 47-200 Kędzierzyn-Koźle, ul. Wyspa 22c

Opis zadania Celem działalności każdej Ochotniczej Straży Pożarnej jest niesienie pomocy ludziom w chwili zagrożenia życia lub zdrowia. Jednak, aby pomoc była skuteczna, wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Celem zadania jest doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej „Koźle” w sprzęt do prowadzenia działań, poprzez zakup automatycznego defibrylatora ratowniczego AED, plecaka medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera, parawanu ochronnego, smoka skośnego, cztery suche skafandry ratownicze, cztery komplety automatów oddechowych, cztery kamizelki KRW, sześć kamizelek asekuracyjnych z wyposażeniem, sześć skrzyń na sprzęt ratowniczy, ratowniczej pilarki spalinowej. Zrealizowanie zadania znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 88.013 PLN

Osiedle Stare Miasto

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

100 ławek dla seniorów w Śródmieściu 49

Lokalizacja Główne piesze ciągi komunikacyjne, w szczególności ulice: Aleja Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Pionierów, 1 Maja, Damrota, Powstańców, Harcerska, Stalmacha, K.Miarki, Grunwaldzka, Miła.

Opis zadania Celem zadania będzie zakup i montaż 100 solidnych ławek z drewnianymi siedziskami i oparciami oraz montaż przy każdej kosza na śmieci. Ławki z koszami zostaną zlokalizowane na całym osiedlu wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych, w szczególności przy następujących ulicach: Aleja Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Pionierów, 1 Maja, Damrota, Powstańców, Harcerska, Stalmacha, K.Miarki, Grunwaldzka, Miła.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 200.000 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Tor Pumptruck, do jazdy za rolkach, hulajnodze, deskorolce, rowerze - I etap. 50

Lokalizacja Ul.Skarbowa, przy Skateparku w Koźlu

Opis zadania Pumptrack to zapętlony tor do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze. Tor ten służy do jazdy wyczynowej, rekreacyjnej oraz do doskonalenia umiejętności w jeździe na wybranym sprzęcie.Idealne połączenie bezpiecznej zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu, przeznaczony dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dzięki różnym poziomom nachylenia terenu pozwala on na jazdę na każdym poziomie zaawansowania- zarówno dla małych rowerków dziecięcych, hulajnóg, deskorolek, rolek jak i dużych rowerów górskich.Tor ten byłby dopełnieniem kompleksu rekreacyjno-sportowego znajdującego się przy ulicy Skarbowej. Pumptruck będzie miejscem spotkań i integracji społecznych,będzie miejscem dla całych rodzin , i będzie on promował zdrowy tryb życia. Użytkowanie toru jest ciche. Po dokonaniu konsultacji z jedną ze specjalistycznych firm wykonujących tego typu obiekty na terenie kraju powstała wstępna koncepcja wizualizacji toru na proponowanej działce.Proponowany tor ma około 300 mb. długości, w zależności od wymagań i lokalizacji może być dowolnie korygowany. Jeśli kwota z BO zaplanowana na 2022 r. dla osiedla Stare miasto okaże się nie wystarczająca proszę o rozłożenie zadania do realizacji w etapach.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 88.013 PLN

Osiedle Stare Miasto

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Modernizacja i doposażenie istniejącego placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu nr 2 51

Lokalizacja Kozielska 3

Opis zadania Przedszkole Nr 2 jest bardzo ważnym punktem na mapie osiedla. Do Przedszkola Nr 2 uczęszczają dzieci z osiedla. Integruje ono mieszkańców dzięki licznym wydarzeniom, takim chociażby jak coroczny Festyn Rodzinny odbywający się właśnie w przedszkolnym ogrodzie. Projekt jest skierowany głównie do dwóch grup odbiorców. Pierwszą będą wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola, dla których będzie można przygotować specjalną ofertę w ramach zajęć przedszkolnych. Drugą grupą odbiorców będą dzieci naszego osiedla, którzy będą mieli warunki do zabawy i aktywnego wypoczynku po zakończeniu pracy przedszkola po godz. 16.00. Będzie pełnił funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom oderwanym od monitorów komputerowych bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić. Obecnie ogród przedszkolny jest miejscem wymagającym renowacji. Nawierzchnię stanowi ubita ziemia pełna nierówności i wybojów, z której w suche dni unoszą się tumany kurzu. Sprzęt zabawowy jest spróchniały. Wszystko to sprawia, że nie jest to teren ani bezpieczny, ani przyjazny jego użytkownikom.Z istniejącego placu zabaw zostaną zdemontowane wszystkie dotychczasowe urządzenia a nowy plac zabaw wyposażony zostanie w zestawy zabawowo-sprawnościowe, linarium stożek, bujaki,zestaw składający się na ścieżkę zdrowia, złożony z: słupka sprawnościowego, równoważni, mostu linowego, drążków podwójnych oraz górki linowe. Pod zestawy zabawowo - sprawnościowe zamontowana zostanie elastyczna, bezpieczna nawierzchnia. Druga część ogrodu pozostanie pokryta trawą i będzie służyła dzieciom do swobodnych zabaw i gier zespołowych. W ogrodzie postawione zostaną nowe ławki oraz kosze na śmieci. Pojawią się liczne nasadzenia drzew, krzewów ozdobnych oraz ogródki ziołowe.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 252.506 PLN

Osiedle Pogorzelec

Status Opinia pozytywna

Data dodania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.