Budżet Obywatelski Miasta Kędzierzyn-Koźle
1.730.784 PLN
Szczegółowy podział kwoty

Kwoty na zadania osiedlowe

Azoty
78.617 PLN
Blachownia
98.784 PLN
Cisowa
80.781 PLN
Kłodnica
122.350 PLN
Kuźniczka
65.528 PLN
Lenartowice*
54.231 PLN
Miejsce Kłodnickie
55.382 PLN
Piastów - Powstańców Śląskich
199.069 PLN
Pogorzelec
252.801 PLN
Południe
36.161 PLN
Przyjaźni
55.057 PLN
Rogi
68.461 PLN
Sławięcice
94.008 PLN
Stare Miasto
50.380 PLN
Śródmieście
349.208 PLN
Zachód
69.967 PLN

*) Środki przypadające w Osiedlu Lenartowice w Budżecie Obywatelskim w 2021 r. w kwocie 54 231 zł, w uzgodnieniu z Radą Osiedla Lenartowice, przeznaczono w ramach budżetu miasta w 2021 r. na realizację wybranego w Budżecie Obywatelskim w 2020 r. zadania pn. „ Postęp komunikacyjny dla mieszkańców Lenartowic – etap I.”. Z powyższych względów w Osiedlu Lenartowice nie przewiduje się w 2021 r. zgłaszania projektów i przeprowadzenia głosowania.

Zadania

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

PARK LINOWY 31

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Boisko MOSIR przy ul. Szkolnej

Opis zadania Budowa samoobsługowego parku linowego dla dzieci. Park będzie doskonałym uzupełnieniem oferty samego boiska jak i propozycji budowy toru rowerowego na tym obiekcie. Park dedykowany będzie dla wszystkich grup wiekowych

Szacunkowa wartość realizacji zadania 98.784 PLN

Osiedle Blachownia

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Jordanowskiej - etap III 32

Wybrany do realizacji

Lokalizacja Plac zabaw przy ul. Jordanowskiej

Opis zadania Kolejny etap modernizacji placu zabaw przy ul. Jordanowskiej to budowa strefy street workout, oraz części infrastruktury (ławki śmietniki itp.). Strefa Street workoutu - jedno duże urządzenie - nawierzchnia bezpieczna. Street workout to forma ćwiczeń łącząca elementy gimnastyki i parkouru. Ten trening jest odpowiedni dla prawie każdego i można go wykonywać niemal wszędzie. Można trenować z wykorzystaniem własnej masy ciała lub z pomocą różnych przedmiotów takich jak ławki czy drążki. Kluczowymi elementami w Street Workout są: pompki, stanie na rękach, podciągnięcia, zwisy oraz różne ich kombinacje.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 53.000 PLN

Osiedle Azoty

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa placu do ćwiczeń ogólnorozwojowych typu street workout 33

Wybrany do realizacji

Lokalizacja ul. Bukowa, na obiekcie sportowym

Opis zadania Projekt przewiduje zaprojektowanie i budowę zestawu do ćwiczeń fizycznych wraz z odpowiednią do tego nawierzchnią i małą architekturą (ławki, szafki terenowe). Street Workout promuje nowa formę treningu siłowego jakim jest Kalistenika. W skład zestawu do ćwiczeń powinien wchodzić odpowiedni sprzęt wraz z atestami. (drabinki, drążki, poręcze, ławki do ćwiczenia mięśni brzucha). Planowana inwestycja powinna znajdować się przy całym kompleksie sportowym w skład, którego wchodzą: boisko do koszykówki, siatkówki, pełnowymiarowe boisko z powierzchnią igielitową. Plac powinien być usytuowany pomiędzy w.w. boiskami. Uzasadnienie: Proponowany zestaw stanowiłby uzupełnienie istniejącej już bazy sportowej. W związku ze zwiększającą się liczbą mieszkańców i przybywającej młodzieży rośnie zapotrzebowanie na takie obiekty, które wypełniłyby im aktywnie wolny czas. Obiekt będzie służył do wykonywania ćwiczeń z ciężarem własnego ciała (podciągania, pompki, pompki na poręczach) oraz wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych. Młodzież i dorośli dzięki tej infrastrukturze będą mieli mniej problemów z chorobami związanymi z kręgosłupem, będą wzmacniać swoje ciało oraz poprawiać swoją kulturę fizyczną.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 68.461 PLN

Osiedle Rogi

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Modernizacja placu zabaw na terenie Przedszkola nr 10 w Osiedlu Blachownia. 34

Lokalizacja ul.Broniewskiego 30 , Przedszkole Publiczne nr.10 Osiedle Blachownia.

Opis zadania Wyposażenie terenu przedszkola (placu zabaw) bezpieczna nawierzchnia, gry i zabawy edukacyjne typu kółko krzyżyk,wielofunkcyjny plac zabaw wraz ze ścianka,zjeżdzalnią,huśtawka wahadłowa oraz karuzela.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 98.784 PLN

Osiedle Blachownia

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa ciągu pieszo-rowerowego pod wiaduktem PKP w rejonie ulicy Dworcowej wzdłuż drogi krajowej nr 40 35

Lokalizacja Łącznik pomiędzy ulicą Dworcową a ulicą Tartaczną biegnący przy wiadukcie kolejowym wzdłuż obwodnicy.

Opis zadania Jest to alternatywna droga dla pieszych i rowerzystów łącząca osiedle Śródmieście z osiedlami Pogorzelec i Żabieniec. Obecnie cześć drogi pod wiaduktem jest utwardzona o nawierzchni z masy asfaltowej, jednak pozostały około 55-metrowy odcinek jest wąski, nieutwardzony, przy opadach deszczu występuje na nim błoto. Zadanie polega na budowie drogi pieszo-rowerowej o szerokości 3 metrów z betonowej kostki brukowej lub nawierzchni z masy asfaltowej. Powierzchnia budowanej drogi to około 165 m2. Zadanie obejmuje również oświetlenie przedmiotowego ciągu pieszo-rowerowego.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 349.208 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

wiata rowerowa 36

Lokalizacja Teren Parku Pojednania przy przejściu do DK Chemik (przy rondzie)

Opis zadania wybrukowane i zadaszone miejsce przechowywania rowerów (ok. 20 szt) należących do uczestników imprez w Parku Pojednania i w DK Chemik (przy rondzie).

Szacunkowa wartość realizacji zadania 60.000 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

PUMPTRACK na Żabieńcu (część 1) 37

Lokalizacja Wstępnie wybrano 2 lokalizacje, są to działki 221/1 oraz 744/6, 2050 (w załączniku zdjęcie satelitarne obydwu propozycji). Jesteśmy także otwarci na inną propozycję lokalizacji pumptrucku.

Opis zadania Proponuję wykonanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zapętlonego toru rowerowo-rolkowo-deskorolkowego typu „pumptrack” o długości około od 100-150 mb wykonanego w technologii nasypu gruntowego oraz wykończonego nawierzchnią bitumiczną. Tor typu „pumptrack” powinien składać się z kilku garbów, zakrętów profilowanych (tzw. „band”) oraz „hopek”. Konstrukcja toru powinna umożliwiać rozpędzenie się i utrzymanie prędkości na torze bez pedałowania. Całość zbudowana w formie pętli ma umożliwiać jazdę w obu kierunkach. Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest niesamowicie wymagająca fizycznie. Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić się z rowerem na nierównościach terenu jak i stawia wyzwanie doświadczonym zawodnikom.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 122.350 PLN

Osiedle Kłodnica

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Mural na całą boczną ścianę budynku przy ulicy Kosmonautów 3 38

Lokalizacja Kosmonautów 3

Opis zadania Mural z Kosmonautą wykona profesjonalna i uznana w kraju firma http://goodlooking.pl/portfolio

Szacunkowa wartość realizacji zadania 49.200 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Altana drewniana ogrodowa 39

Wybrany do realizacji

Lokalizacja ul. Jordanowska 14 (ogród przedszkolny - Przedszkole Publiczne nr 7)

Opis zadania Utwardzenie podłoża (np. kostka brukowa); dostawa i montaż altany drewnianej 300x600 cm; wyposażenie (3 ściany, stoły, ławki). Teren ogrodu przedszkolnego.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 25.000 PLN

Osiedle Azoty

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Wymiana nawierzchni podwórek przy ul. J. Gagarina 4 i 2 oraz wykonanie drogi dojazdowej do altany śmietnikowej etap II 40

Lokalizacja a) podwórka przy ulicy Jurija Gagarina 2 i 4 b) dojazd do altany śmietnikowej przy ulicy Gagarina 1.

Opis zadania Tak jak w projekcie z 2019 roku zatwierdzonym do realizacji tj: Na podwórkach przy ul. J. Gagarina 2 i 4, nawierzchnia asfaltowa została położona w latach 60.ubiegłego wieku. Nawierzchnia jest miejscami „wytłuczona” tworząc rozległe zagłębienia gdzie zbiera się woda, uniemożliwiają przejście. Utrudnia to utrzymanie czystości i stwarza niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci. Podwórka mają wjazd dla pojazdów uprzywilejowanych, ale na skutek braku oznakowania DROGA POŻAROWA korzystają z chodnika auta przywożące ludziom meble, służby techniczne w tym WUKO i prywatne podwożące potrzebujących najbliżej wejść do klatki schodowej oraz ambulanse i inne, co powoduje niszczenie chodnika. Skwer znajdujący się pomiędzy blokiem ul. J.Gagarina 1 , a siatką ogrodzeniową szkoły podstawowej, jest systematycznie rozjeżdżany przez pojazdy odbierające smieci. Pojazdy są ciężkie i szerokie, nie mieszczą się na chodniku będącym przedłużeniem progu zwalniającego na ulicy J.Gagarina. Uzasadnienie: Celem ponownego składania wyżej wymienionego projektu jest dofinansowanie zaplanowanych robót (do projektu z 2019 r) przez miasto. Mój projekt z 2019 został przyjęty do realizacji w kwocie 230 000,- zł, szacowany koszt robót zaplanowanych przez miasto wynosi 817 536, 73 zł Tym samym mój projekt obywatelski stał się inwestycją miejską, bo zakłada kapitalny remont instalacji podziemnych kanalizacji, a nawierzchnia dróg dla wozów technicznych o wytrzymałości do codziennej eksploatacji. Z praktyki wiemy, że awaryjne wjazdy ciężkich wozów nie zdarzają się często. Planowane przez miasto roboty zakładają wycięcie 7 dużych kilkunastoletnich drzew, co bulwersuje mieszkańców. Jest oczywistym, że plan robót powinien uwzględnić w przyszłości wykonanie niezbędnych robót jak najmniej inwazyjnie.Ten projekt, to zdobycie dodatkowych środków na realizację projektu z 2019 roku.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 349.208 PLN

Osiedle Śródmieście

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.